НАГРАЖДАВАНЕ НА СПЕЧЕЛИЛИТЕ УЧЕНИЦИ В КОНКУРСА ПО ПРЕВЕНЦИЯ НА НАРКОМАНИИТЕ „ГЕРОИТЕ НЕ СЕ ЗАБРАВЯТ – XI МАКЕДОНСКА ДИВИЗИЯ И 115 ГОДИНИ ОТ ПОДВИГА НА РАДОН ТОДЕВ И НЕГОВАТА ЧЕТА“

Новини за 18.12.2018










На тържествена церемония на 17.12.2018г. в зала "22 септември" на Община Благоевград бяха наградени спечелилите ученици в конкурса "„ГЕРОИТЕ НЕ СЕ ЗАБРАВЯТ – XI МАКЕДОНСКА ДИВИЗИЯ И 115 ГОДИНИ ОТ ПОДВИГА НА РАДОН ТОДЕВ И НЕГОВАТА ЧЕТА“, организиран от ФОНДАЦИЯ „БЪЛГАРСКА ПАМЕТ“ , ОБЩИНА БЛАГОЕВГРАД, ОБЩИНСКИ СЪВЕТ ПО НАРКОТИЧНИ ВЕЩЕСТВА БЛАГОЕВГРАД, ОБЩИНА БАНСКО и РЕГИОНАЛНО УПРАВЛЕНИЕ НА ОБРАЗОВАНИЕТО БЛАГОЕВГРАД.

Церемонията започна с приветствия от  г-н Живко Костурков от името на д-р Милен Врабевски, зам.-областния управител Иван Стоянов, г-жа Анета Стоянова от името на началника на РУО Ивайло Златанов, д-р Теменужка Любенова - председател на ОбСНВ Благоевград.

Бяха представени част от наградените на първо място мултимедийни презентации.
Разигран бе «Радон Тодев» - кратък етюд с участието на студенти на гл.ас. д-р Марияна Шехова-Канелова от ЮЗУ "Неофит Рилски" .
За изненада на публиката Младежката фолклорна група «Бански старчета» изпълни песента за Радон Тодев.

Церемонията завърши с най-очакваната част - награждаването на отличените ученици в конкурса, с награди осигурени  от д-р Милен Врабвски и фондация «Българска памет». Живко Костуров - координатор „Проекти“ във Фондация „Българска памет“, връчи грамоти и мотивиращи награди от името на д-р Милен Врабевски на отличилите се в конкурса ученици. Като специална изненада, екипът на Фондацията подари на всички участници и гости на събитието уникалното образователно издание „Моята България“. Книги, посветени на Рождество Христово, бяха подарени на учениците от името на Негово Високо преосвещенство Неврокопския митрополит Серафим. На взелите първи места бе дарена и книгата "Епопея на безсмъртния Батак", предоставена лично от поета Асен Стругов от село Гърмен.

 

СПЕЧЕЛИЛИ УЧЕНИЦИ ОТ 7 ДО 18 ГОДИНИ
В КОНКУРСА ПО ПРЕВЕНЦИЯ НА НАРКОМАНИИТЕ
„ГЕРОИТЕ НЕ СЕ ЗАБРАВЯТ – XI МАКЕДОНСКА ДИВИЗИЯ И 115 ГОДИНИ ОТ ПОДВИГА НА РАДОН ТОДЕВ И НЕГОВАТА ЧЕТА“
2018 ГОДИНА



Литературни произведения:

1– 4 клас (7 – 10 години):

I награда - Любен А. Ламбрев – IV а клас, НУ „Св.Паисий Хилендарски“, град Банско;
II награда - Елена Главчева - IV а клас, НУ „Св.Паисий Хилендарски“, град Банско;
II награда - Мирослава Докторова - IV а клас, НУ „Св.Паисий Хилендарски“, град Банско;
III награда – Даяна Б. Кънчева - IV а клас, НУ „Св.Паисий Хилендарски“, град Банско.

5– 7 клас (11 – 13 години):

I награда - Станимира Иванова Василева – V б клас, Трето ОУ „Братя Миладинови“, град Гоце Делчев, р-л Александър Халачев;
II награда - Джая-Раде Дейвис – VI а клас, Девето основно училище „Пейо Крачолов Яворов“, град Благоевград, р-л Борислава Балиова;
III награда - Венелина Петрова Стойчева - VI а клас, Девето основно училище „Пейо Крачолов Яворов“, град Благоевград, р-л Борислава Балиова;
III награда - Красимира Бельова - VII клас, ОУ „Братя Миладинови“, село Елешница, р-л Лидия Кърпачева .

8 - 12 клас (14 – 18 години):

I награда – Фикрие Салфет Мола – XII д клас, ПМГ „Яне Сандански“, град Гоце Делчев, р-л Боряна Вълчева;
II награда – Мира Валентинова Арнаудова – VIII клас, СУ „Св.св. Кирил и Методий“, село Сатовча, р-л Райка Славчева;
III награда – Гергана Георгиева Амиджева - XI клас, НХГ „Св.св.Кирил и Методий“, град Благоевград, р-л Илонка Белева;
Поощрение:
Николай Митов – IX клас, Спортно училище, град Сандански, р-л Христо Йорданов;



Рисунка:

 1– 4 клас (7 – 10 години):
   Няма наградени.

5– 7 клас (11 – 13 години):

I награда - Иван Асенов Занев – VII клас, Трето ОУ „Братя Миладинови“, град Гоце Делчев, р-л Лилия Ламбова;
II награда - Божидар Емилов Веселинов - VI б клас, СУ „Св.Паисий Хилендарски“, град Кресна, р-л Милена Иванова;
III награда - Джая-Раде Дейвис – VI а клас, Девето основно училище „Пейо Крачолов Яворов“, град Благоевград, р-л Борислава Балиова;
Поощрения:
Александър Костадинов Тасев - V б клас, СУ „Св.Паисий Хилендарски“, град Кресна, р-л Милена Иванова;
Мария Иванова Воденичарова - VI б клас, СУ „Св.Паисий Хилендарски“, град Кресна, р-л Милена Иванова;

8- 12 клас (14 – 18 години):

I награда - Борислав Грозданов Витанов – X а клас , Професионална гимназия по туризъм и лека промишленост „Гоце Делчев“, град Благовград, р-л Велослава Димитрова;



Мултимедийна презентация:

1– 4 клас (7 – 10 години):

I награда – Гюлизар Исмаилова Лекина - III клас, ОУ „Св.Паисий Хилендарски“, село Горно Дряново, р-л Мая Бакиева;
II награда – не се присъжда;
III награда - Ана Красимирова Шаркова – III клас, ОУ „Св.Паисий Хилендарски“, село Горно Дряново, р-л Мая Бакиева;

5 – 7 клас (11 – 13 години):

I награда – Зара Борисова Милушева - VI а клас, Второ основно училище „Димитър Благоев“, град Благоевград, р-л Теодора Мусова;
II награда – не се присъжда;
III награда - Анелия Севделинова Чинарска - VI клас, ОУ „Гоце Делчев“, село Беслен, р-л Садетка Арнаудова;

8- 12 клас (14 – 18 години):

I награда – Николай Наков - X а клас, ПГИ „Иван Илиев“, град Благоевград, г-жа Антония Бакалова;
II награда – Мария Георгиева Колчагова – XI а клас, ПГЕЕ, град Банско, р-л Славка Балева;
III награда - Надежда Петрова Клечерова – XII а клас, ПГЕЕ, град Банско, р-л Славка Балева;
Поощрения:
Петя Алексиева – XI клас, НХГ „Св.св.Кирил и Методий“, град Благоевград;
Гергана Николаева Пулева – VIII клас, СУ „Св.св.Кирил и Методий“, село Гърмен, р-л Елиз Шенгова;
Георгия Татанова - VIII клас, СУ „Св.св.Кирил и Методий“, село Гърмен, р-л Елиз Шенгова и Николая Татанова - VIII клас, СУ „Св.св.Кирил и Методий“, село Гърмен, р-л Елиз Шенгова.

 

 

 

Кратък линк

Още Новини