"Радини вълнения" в Благоевград

20.04.2016

Добър ден и добре дошли на този светъл празник 11 май - Денят на народните будители, братята свети, свети Кирил и Методий. Огромен е приносът на солунските братя, затова всяка година на този ден, ние се прекланяме пред паметта на нашите общи учители с думите:
"Учители благи, закриляйте всички, които с любов просвещават и правят по-добри човеците, защото без светлост няма ден, без писменост - живот, а вечен сън и мрак, неволи и злини, и блажен е тоз народ, тоз който свойта родна реч изгражда в бъднини".

СПИСЪК НА УЧАСТНИЦИТЕ ОТ ОБЩИНИТЕ В КОНКУРСА
„ЗА ТЕЗИ, КОИТО ПОМНЯ И ОБИЧАМ“

1.     Юлия Грозданова, Леа Величкова, Маргарита Гаврилова – XI клас,  МОСНВ, град Благоевград;
2.     Камелита  Бежанска - XI клас, МОСНВ, град Благоевград;
3.     Величка Стоянова, Камелия Григорова, Сийка Кесева – X клас, СОУ „Св. Паисий Хилендарски“, град Кресна;
4.     Стоянка Мирчева, Таня Митрева – II ОУ„Христо Смирненски“, град Сандански;
5.     Лина Хаджиева, Силвет Пуленова, Халим Халим – СОУ „Свети Климент Охридски“, село Слащен, община Сатовча;
6.     Десислава Крънчева, Милена Рачева, Ивелина Кутова – VII клас, ОУ „Никола Парапунов“, град Разлог;
7.     Айлин Ферадова Шишкарева, Али Арбенова Барутева – IV клас, СОУ „Свети Паисий Хилендарски“, село Абланица, община Хаджидимово;
8.     Емине Сиракова VII клас, Салих Каназирски VII клас, Веска Алачова VI клас - ОУ „Васил Левски“, село Юруково, община Якоруда;
9.     Борислав Дончев, Надя Трайкова, Мария Сребренова – X а клас, Гимназия „Пейо Яворов“, град Петрич;
10. Мария Загорчина XI клас, Цветелина Попова IX клас, Надежда Клечерова IX клас –Професионална гимназия по електроника и енергетика, град Банско;
11. Александра Стоянова Асенова - VІ б клас, Христо Димитров Димов - VІІ б клас, Румяна Методиева Котевска - VІІ б клас - СОУ „Св. Паисий Хилендарски“, село Микрево, община Струмяни;
12. Велина Барилска, Дарина Стоянова – V б клас, СОУИЧЕ „Свети Климент Охридски“, град Благоевград;
13.  Иван Пашалиев, Виргиния Спасова, Виктория Спасова, Ивана Златкова, I ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, град Гоце Делчев;
14. Антония Мазурска, Ирина Данаилова, Ния Барова – V а клас, II ОУ „Димитър Благоев“, град Благоевград;

      

 

Кратък линк

Още Новини